Välj område och konsulter

Timbanken erbjuder affärsutvecklarstöd inom fem kompetensområden utan kostnad.

Timbanken erbjuder kvalitativ konsulttid med erfarna och kunniga personer inom fem områden. Konsulten hjälper och ger dig råd så att du som entreprenör får stöd för att utveckla ditt företag. Du kan däremot inte förvänta dig praktisk hjälp såsom tex att bygga en hemsida, göra en färdig marknadsplan eller en deklaration. Testa även Timbankskompassen som är en digital vägledning inför din rådgivning i Timbanken.

Gå in på respektive områden nedan och se vilka konsulter och specialister det går att välja på.

Inom kompetensområdet ingår exempelvis affärsidé, affärsplan, affärsutveckling samt företagsregistrering.

Ove Nesterud

ove@xpansion.se
070-5471384

Affärspartner Ove Nesterud AB
www.xpansion.se

Se presentation

Andreas Skoglund

andreas@miljokompassen.se
070-7640831

Miljökompassen AB
www.miljokompassen.se

Se presentation

Marie Simonsson

marie@msimonsson.se
070-6405960

M Simonsson AB
www.msimonsson.se

Se presentation

Johan Fredrikson

johan.fredrikson@amplify.se
0733-240 232

Amplify AB
www.amplify.se

Se presentation

Pernilla Fahlman

pernilla.fahlman@contrado.se
063-109800

Contrado Redovisning Östersund AB
www.contrado.se

Se presentation

Linda Engström

linda.engstrom@contrado.se
063-109800

Contrado Redovisning Östersund AB
www.contrado.se

Se presentation

Karin Gydemo Grahnlöf

hello@futurefridays.se
070-6747474

Future Fridays
www.futurefridays.se

Se presentation

Ulf Edström

ulf.edstrom@avans.se
070-3771077

Företagskonsult Edström & Engström AB

Se presentation

Thomas Persson

Thomas.persson60@telia.com
706832577

Thomas Persson Promotions

Se presentation

Sigge Jungell

sigge.jungell@rwy.se
070- 2302009

RWY Ledarskap AB
www.rwy.se

Se presentation

Per Roslund

per@happysveg.se
070-3863007

Happy Sveg AB
Happysveg.se

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis budget, bokföring, redovisning, bokslut, fakturering, ekonomistyrning, allmänna ekonomiska frågor, information om lagar, tillstånd och regler, avtal som exempelvis hyresavtal och kompanjonsavtal samt allmänna juridiska frågor.

Eva Liljeros

eva@adeona.se
070-6356815

Adeona Mervärden AB
www.adeona.se

Se presentation

Calle Roos

calle.roos@lania.se
070-3413622

Järvdalen Ekonomi AB
www.lania.se

Se presentation

Erik Engström

erik.engstrom@vinnamatchen.se
072-7022600

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Ingrid Lilja

ingrid@fasterekonomi.se
070-270 55 24

Annt Redovisning AB/Faster Ekonomi AB
www.anntredovisning.se

Se presentation

Petra Örjegren

petra@stabilisator.se
010-2229951

Stabilisator Ekonomibyrå
www.stabilisator.se

Se presentation

Ulf Ejenstam

ulf@ejenstam.se
070-333 33 10

Sandviken 208, 83293 Frösön

Se presentation

Jenny Karlsson

jenny.karlsson@abersten.com
063-132335

Abersten Advokatfirma
www.abersten.com

Se presentation

Bengt Östman

beastman.nr1@gmail.com
070-5169370

B Östman Transport- & Rådgivningsservice AB

Se presentation

Lars Svedin

lars.svedin@contrado.se
063-109800

Contrado Redovisning Östersund AB
www.contrado.se

Se presentation

Markus Ödbring

info@owl.se
010-4809980

OWL - redovisning & kloka råd
owl.se

Se presentation

Solveig Aspholm

Solveig.aspholm@heilborns.com
070-6552527

Solveig Aspholm Advokat AB
www.heilborns.com

Se presentation

Ralph Hedman

hedmanralph@gmail.com
070-600 87 56

Ralph Hedman Ekonomi

Se presentation

Katarina Kauppi

Katarina.kauppi@klarapapper.se
063-66 55 955

KlaraPapper Åre/Östersund AB
www.klarapapper.se

Se presentation

Kajsa Fried

kajsa.fried@klarapapper.se
063-66 55 956

KlaraPapper Åre/Östersund AB
www.klarapapper.se

Se presentation

Sandra Olofsson

sandra.olofsson@klarapapper.se
063-66 55 957

KlaraPapper Åre/Östersund AB
www.klarapapper.se

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis prissättning, säljteknik, säljstrategi, kundvård, marknadsplan, marknadsföring, offentlig upphandling, strategisk marknadskommunikation, varumärkesarbete, grafisk profil och kompetens inom sociala medier.

Nina Plesner Dannevall

nina@dannevall.com
070-2309413

Camp Dannevall HB
www.ninadannevall.se

Se presentation

Anna Wilhelmsson

anna@fotograferna-mariaanna.se
070-6318300

Fotograf Anna Wilhelmsson AB
www.annawilhelmsson.se

Se presentation

Fredrik Smith

fredrik@koningsmith.se
063-130850

Koning & Smith
www.koningsmith.se

Se presentation

Joakim Persson

joakim.persson@internetmedia.se
070-6293278

Internetmedia Kommunikationsbyrå Sverige AB
www.internetmedia.se

Se presentation

Peter Semb

peter@internetmedia.se
063-7010815

Internetmedia Kommunikationsbyrå Sverige AB
www.internetmedia.se

Se presentation

Oskar Sergel

oskar@sergeltalarkonst.se
070-5534000

Sergel Talarkonst
www.sergeltalarkonst.se

Se presentation

Ewa-Britt Filipsson

info@landsbygdscoach.se
070-457 41 35

Landsbygdscoach Turism & Affärsutveckling
www.landsbygdscoach.se

Se presentation

Henrik Lundqvist

helu.lund@gmail.com
072-2069095

Always 4Ryou
www.always-4r-you.webnode.se

Se presentation

Maria Granholm

maria@fotograferna-mariaanna.se
0703-470770

Fotograf Maria Granholm AB
www.fotograferna-mariaanna.se

Se presentation

Valdemar Mattsson

valdemar@koningsmith.se
073-8170071

Koning & Smith
www.koningsmith.se

Se presentation

Linda Wasell

hello@futurefridays.se
070-6747474

Future Fridays
www.futurefridays.se

Se presentation

Lise-Lotte Jonsson

lisecvjonsson@gmail.com
070-2123366

Visionskraft AB
www.visionskraft.se

Se presentation

Jakob Roël

jakob@verbalinacka.se
0701-819098

Verbal i Nacka AB
www.verbalinacka.se

Se presentation

Nathalie de Groot

nathalie@nordiskastil.se
070-2 777 645

Nordiska Stil – Design by Nathalie
www.nordiskastil.se

Se presentation

Niklas Ohlson

niklas@happysveg.se
070-2504929

Happy Sveg AB
Happysveg.se

Se presentation

Mårten Wikner

info@martenwikner.se
073-9399419

Mårten Wikner
www.martenwikner.se

Se presentation

Mari Forsell

hej@mariforsell.se
072-2091909

Mari Forsell Design Åre AB
www.mariforsell.se

Se presentation

Sara Stenberg

sara@maind.se
072-5555498

Maind Kommunikation (Ledarlotsen Utveckling AB)
www.maind.se

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis organisationsutveckling, rekrytering, arbetsrätt, styrning, företagsstruktur, allmänna personalfrågor, styrelsearbete, ledningsfrågor och kompetens kring kompetensförsörjning.

Per-Olof Persson

pelle@coompanion.se
070-2101580

Coompanion
www.jamtland.coompanion.se

Se presentation

Malin Burman

info@kriskonsulterna.se
073-0691832

Kriskonsulterna Jämtland AB
www.kriskonsulterna.se

Se presentation

Jessica Flodin

Jessica@min-byra.se
063-140481

Min Byrå i Jämtland AB
www.min-byra.se

Se presentation

Tomas Ekström

tomas.ekstrom@vinnamatchen.se
070-5645504

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Olof Rentzhog

olof.rentzhog@vinnamatchen.se
070-8864894

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Annalena Sjölund

annalena@miljokompassen.se
070-3156070

Miljökompassen AB
www.miljokompassen.se

Se presentation

Gry Flodin

gry@stabilisator.se
010-2229952

Stabilisator Ekonomibyrå
www.stabilisator.se

Se presentation

Dan Humble

dan.humble@telia.com
070-6750237

Ample HB

Se presentation

Eva Olofsson

info@evaolofsson.se
070-2161678

Eva Olofsson – Din partner i inre utveckling
www.evaolofsson.se

Se presentation

Johanna Eldh

Johanna@min-byra.se
063-140484

Min Byrå i Jämtland AB
www.min-byra.se

Se presentation

Catharina Törngren

catharina@torngrenkonsult.se
070-5291235

Törngren Konsult AB
www.torngrenkonsult.se

Se presentation

Hans Larsson

hans@forceconsulting.se
076-1166588

Force Consulting/Hans Larsson i Brunflo AB
www.forceconsulting.se

Se presentation

Marlene Gustafsson

marlene@manskligamotenare.se
070-3070719

Mänskliga Möten
www.manskligamotenare.se

Se presentation

Kaja Wannberg

kaja.wannberg@heartbrain.se
070-5675857

Heart & Brain
Heartbrain.se

Se presentation

Ingrid (Ina) Annerstedt

ingrid@inautveckling.se
070-233 41 80

Ina utveckling
www.inautveckling.se

Se presentation

Anne-Marie Hamren

annemarie@hamren-hr.se
070-301 14 91

Hamren HR AB

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis allmän kompetens inom patent och immateriella rättigheter , import, export, internationalisering och kunskap om framtagning av prototyper

Camilla Olsson

camilla@visionskraft.se
070-5838280

Visionskraft AB
www.visionskraft.se

Se presentation

Johan Åkerström

johan@darlingdesign.se
070-9261471

Darling Design
www.darlingdesign.se

Se presentation

Magnus Öhrnell

magnus@transportexperten.se
070-2110444

Visionskraft AB
www.visionskraft.se

Se presentation

Presenteras av:

I samarbete med: